Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGündem

Tam 5.54 milyon adet araç sattılar!

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı, nihayet altı ayda satışlarını yüzde 5,1 artırarak, 5 milyon 538 bin 530 satış adedine ulaşarak tek rekora imzasini attı.

SUV, crossover, pickup, sıfır emisyonlu elektrikli ve elektrikli hibrit modeller dahil olmak üzere mahsul segmentlerinde yoğun alıcı talebi gerçekleşti.

17tdieulhd_qq-pl_003_rigged-jpg-ximg-l_full_m-smart-kopya

Renault, Clio, Captur ve Scenic ile satışlarını artırırken; Dacia sömestri satış rekoru kırdı. Nissan’ın Note, Serena, X-Trail ve Qashqai yeni sezon modelleri yoğun istek gördü. Mitsubishi Motors’un satış adetleri ise tertemiz Eclipse Cross ve XPANDER ile artış kaydetti.

2018-mitsubishi-eclipse-cross-exterior-6-kopya

Renault ve Nissan elektrikli araç segmentinde hatri sayilir büyüklükte tek istek artışı gerçekleşti. ZOE ile Avrupa elektrikli oto pazarındaki yüzde 21,9’luk pazar hissenini savunan Renault, elektrikli hafif ticari araç pazarındaki yüzde 38 var olan sektör hissenini Kangoo Z.E. ile sürdürdü. Nissan Leaf, 18 binden çok satış adedi ile sene evvel yarısında en çok satan elektrikli oto oldu ve 47 binin üzerinde gerçekleşen elektrikli oto satışına katkıda bulundu. Mitsubishi Motors, PHEV SUV segmentindeki sektör liderliğini hibrit Outlander talepleri ile ayni ritimde devam ettirdi.

1533018867_renault_nissan_mitsubishi_logo-kopya

Renault-Nissan-Mitsubishi yönetim heyeti Başkanı ve CEO

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir