Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Tesadüfe bak!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliğine yapılan saldırıya ait yürütülen tahkikat derinleşiyor. Savcılık, 22 Ağustos’ta yapılan saldırıdan derhal ardindan şüphelilerin irtibatlarını mercek altına aldı. Saldırıyla alakalı olduğu saptanan ve tutuklanan şüpheliler Ahmet Çelikten, Osman Gündaş ve Ersin Bayram’ın irtibatları tek tek inceleniyor. tahkikat kapsamında ağırbaşlı teferruatlara ulaşıldı.

FETÖ BAĞLANTISI ÇIKTI
Saldırının derhal hemen peşinden gözaltına alınarak tutuklanan Osman Gündaş’ın patronu yakalanmis Ersin Bayram’ın FETÖ irtibatı deşifre edildi. 2008 yılından bu yana FETÖ’nün saklı imamlarıyla irtibatı olduğu saptanan Bayram’ın sözde mağdur var olan teşkilat elemanlarına Parasal destek sağladığı değerlendiriliyor.
Saldırıdan ardindan iPhone marka gsm telefonunu inceleyen savcılık, soruşturmanın seyrini etkileyecek mühim kanıtlar elde etti. Bayram’ın gsm telefonunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Daha önceki Büyükelçisi John Bass ile resimi çıkması dikkat çekti. Şüpheli Bayram’ın 2015 seneninde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliğince İstanbul’da düzen eden “Amerika’ya yardım yapan firmalar ve Amerika’da ticari faaliyette firmaların dahada faal çalışması ve tanışma” programına katıldığı belirlendi. İfadesinde Bass’la resim çektirdiğini onay eden Bayram “O dönemde müdürlüğünü yaptığım ve sonrasında hissenin tamamını aldığım şu anda bana ait var olan Turquoise global Eğitim ve Yatırım Danışmanlığı şirketi faaliyetleri içerisinde Merkezi New York’ta bulunan Türk Amerikan Ticaret Odası (Turkish American Chomber of Commerece Southeast) yöneticilerin daveti üstüne katıldım. Giresun Yağlıdereli olduğum amaciyla ve oradaki nüfusun yarısı ABD’de olduğu amaciyla bu resimleri paylaşmak da reklam amaçlıydı” dedi.

ABD Büyükelçiliğine yapılan saldırıya ait rastgele tek yönerge vermediğini argüman eden Bayram, saldırıya ait şu beyanlarda bulundu: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliği saldırısında restoran yöneticisi ve sözlüm var olan T.Ö. telefonla aradı. ‘Restoranda vale olarak çalışan Osman’ı televizyonda gördüğünü ve saldırıyı yaptığını’ söyledi. Telefonu kapattıktan ardindan webten haberi araştırdım. bendeniz tatil Emelli 19 Ağustos’ta memleketime gittim. olay vakiti Ankara’da bulunmuyordum. olay öncesi ve sonrasında Osman Gündaş ve Ahmet Çelikten adli şahıslarla müzakerem olmamıştır.

Gülen’i kitaplardan tanıyormuş!
FETÖ elebaşının da bulunduğu toplantılara katılmadığını söyleyen Bayram “HÜRSİAD derneğinden dolayı örgütle irtibatım oldu. ama 17-25 Aralık’tan ardindan yapıyla irtibatlarımı kopardım. Fetullah Gülen adli şahsı basından ve okuduğum kitaplardan dolayı tanıyorum. 17/25 Aralık sürecinden ardindan FETÖ pkk terör örgütü elebaşı olarak biliyorum. vatan içinde de vatan dışında da kendisiyle irtibatım olmadı. Yapı yerine rastgele tek şekilde üstlendiğim görev olmamıştır” dedi.
Dernek üyeliğinin yanı sıra vakit gazetesi ve tek senelik Sızıntı dergisi aboneliği olduğunu kaydeden Bayram “Üyelerden senelik 600 Lira kazanç toplanıyordu. Dernekte tek araya toplanan aza aidatlarıyla derneğin giderleri ödenirdi. ama derneğin asıl emeli FETÖ içerisine esnafları dâhil etmek ve üyelerden teşkilat yerine kazanç toplamak olduğunu gördüm” ifadelerini kullandı. Örgüte 2010 yılından evvel kurban ve ramazanda da aş parası verdiğini aktaran Bayram, FETÖ elebaşı Gülen’in yazdığı üç kitabı okuduğunu söyledi. Örgüte ait var olan Bank Asya’da bulunan hesabına ait Bayram, “Derneğe aza olduktan ardindan hesap açtırdım. Kredi kartı ve ferdi emeklilik üyeliği yaptırdım. Çağrı yapıldıktan ardindan kasti olarak yatırdığım kazanç yoktur. FETÖ’nün hakikat yüzünü anladıktan ardindan paramın hepsini çektim” şeklinde müdafaa yaptı.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir