Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGündem

Hangi sporlar kalbi zorluyor?

29 Eylül hayat kalp bugünü hasebiyle veriler veren Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Baltalı, kalbi zorlayan sporları sıraladı. Baltalı, kalp amaciyla en hatri sayilir büyüklükte düşmanın obezite olduğunu belirterek beslenme ile alakalı da veriler verdi.

Fazla ve sağlıksız beslenmenin neticesi var olan kalp – damar hastalıkları, yeryüzünde ölümlere neden var olan hastalıkların başında geliyor. Beslenme şeklinin kalp sağlığını direk etkilediğini belirten uzmanlar,  fazla efor sarf ettirecek ve zorlayacak şekildeki halter, güreş  vb. adale gücüyle yapılan sporların da kalp sağlığını menfi etkilediğinin altını çiziyor.

Dünya kalp Federasyonu ve aza kuruluşlar tarafından düzenlenen, kalp sıhhati temasının işlendiği “Dünya kalp Günü”, 2000 yılından bu yana, her sene 29 Eylül’de kutlanıyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Baltalı, yeryüzünde ölümlere neden var olan hastalıkların başında gelen kalp – damar hastalıklarına değin mühim veriler verdi.

OBEZİTE EN BÜYÜK DÜŞMAN

“Kalp sıhhati ile beslenme ilişkisi çok nettir” diyen Prof. Dr. Mehmet Baltalı, “Birincisi şişmanlık, Bir hayli hastalığa neden oluyor. Bunlardan biri kalp

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir