Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Bursa’da Peştamal Üreten Vatandaş, 40 Ülkeye İhracat Yapıyor

Babasının 1965 seneninde açtığı havlu dükkanında minik yaşlardan bu yana çalışmaya başlayan Levent Aldemir (53), 1987’de üniversiteyi bitirdikten ardindan bütün işi devraldı. ABD’den gelen iki yabancı müşterisinin havlu adina peştamal istek etmesi üstüne bu ürüne yönelen Aldemir, evvel Bursa’da ardindan da değişik şehirlerde heyeti kara tezgahlarda yüzde 100 pamuklu peştamal ürettirmeye başladı. dahada ardindan değişik tasarımlarla peştamal kumaşından bornoz, plaj ve sahillerde kadınların giyebileceği ürünler yaptıran Aldemir, bunları başta Kanada, Almanya Hollanda, Avustralya, İngiltere’nin de aralarında bulunduğu 40 ülkeye ihraç ediyor.

24 SAAT İÇİNDE SEVKİYAT YAPIYOR

Aldemir, Avrupa’daki müşterilerine istek etmeleri seklinde 24 saat içinde ürünlerin sevkiyatını yapabildiklerini söyledi. Yabancı müşterilerinin dahada çok sade ürünleri istek ettiklerini belirten Aldemir, “El dokuması, kara tezgahlarda yüzde 100 pamuklu ürünleri çok alıyorlar ve düz, çizgisi az renkleri dahada çok seçenek ediyorlar. Her sattığımızda da bize memnuniyetlerini bildiriyorlar. Biz de bu çerçevede dahada çok çalışıyoruz.” diye konuştu.

Avustralya’dan çok müşterileri olduğunu belirten Aldemir, “Dubai’de tek müşterimiz var, orada dahada çok 7 yıldızlı otellerin giriş mağazalarındaki butik dükkanlar ürünlerini bizden saglamak ediyor. Suudi Arabistan ve Kuveyt’in elit tek kesimine ürünlerimiz hitap ediyor. Kuveyt’ten Bursa’ya gelenler bize yol tarifi odaklı gelip ürünlerimizden kendilerine, dostlarına, akrabalarına alabildikleri civarindan alıyorlar, gayet de memnunlar.” dedi.

“İYİ BİR PEŞTAMAL EN GÜZEL HAVLUDAN 10 KAT çok SU ÇEKER”

Aldemir, ürünlerinin içinde çok iyi bornozlar olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Doğru tek peştamal bornozu alırsanız en iyi tek havlu bornozdan 10 katı çok su çeker. Türkiye’de tekstil duayenleri dahi gelip benden mahsul alıyorlar. İnsanlar banyoda Zati tek rehavet geçiriyor, sıkıntılı çıkıyor. Üstüne su çeken hafif, suyu çeken ve huzur veren mahsul istiyor. Suyu iki dakika da kuruyor. Peştamal bornoz yer kaplamadığı amaciyla yolculuk yapan insanların bavullarında da yer tutmaz ve kolaylık sağlar. Plajlarda, sahillerde insanların kullanabileceği ürünlerimiz de mevcut.”

“YURT DIŞINDA BU ÜRÜNLER ÇOK BEĞENİLİYOR”

Almanya’nın Stuttgart şehrinden Bursa’ya gelen yengi Çelik, Türkiye’ye tatile geldiklerinde oradaki arkadaşlarına Türkiye’ye has hediyelik peştamal aldıklarını söyledi. Çelik, Türkiye’ye her geldiklerinde Almanya’daki yakınlarının kendisinden peştamal istediğini dile getirerek, “Levent beye adresi verip yollamasını istiyorum. vatan dışında bu ürünler çok beğeniliyor, istek eden ve istek eden çok insan var.” dedi.

Kaynak: AA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir