Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Eşinden Şiddet Gören Kadından Kan Donduran İfade: Oğlunu mu Keseyim, Seni mi?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa kazasinda eşinden defaatle şiddet gördüğü gerekçesiyle evliliğini bitiren Özge Atılğan adli kadın evliliği süresince yaşadığı Yorucu hayatı anlatarak konunun çözülmesi amaciyla yetkililerden yardım istedi. türlü türlü işkencelere maruz kaldığını argüman eden 21 yaşında olan kadın, boşandığı eşinin kendisini çakmakla yakmaya kalktığını ileri sürerek, “Bıçağı çıkartıp, ‘Oğlunu mu evvel kesip buzdolabına koyayım, seni mi evvel kesip buzdolabına koyayım’ diye öneri etmiş tek insan. bendeniz bunun tehlike boyutunu ne civarindan anlatabildiğimi bilmiyorum” dedi.

“POLİSLE DE GELSEN BENİM BÜTÜN İŞİN GÜCÜM SENSİN”

üç senelik evliliği süresince şiddet gördüğünü ifade eden Atılğan, “Bunu da kadın sığınma evine kaçarak kurtulabildim. Çok Yorucu tek süreçti bu. dahada sonra, şu vakit velayeti bende var olan oğlum, babasındaydı almaya gittiğimde beni içeri sokarak aşağı yukarıya 3-4 dakika içinde beni yüzümü bakamayacak vaziyete getirdi. Kafama silah dayadı. erkek çocuğumu içeriden alamadım. O vakit Sahiden sağlık kurumu polisiyle de görüştüm. tekrar uzaklaştırma kararı aldım ama bunlar hiçbir şeye yarar etmiyor. Şu vakit o dışarıda geziyor. Savcılığa dahada ardindan gittiğimde zabita sürecinden sonraki ‘Bana yanında polisle de gelsen, benim bütün işim gücüm sensin’ demesine karşın hali hazırda tek olmam. Başka bir deyişle kadınların ölümlerini bekliyorlar. Öl hakkını arayalım benzeri yasalarımız var. Benim dahada öncede bununla alakalı davam vardı” dedi.

“ODAYA KAPATIP ÇAKMAKLA YAKMAYA KALKTI”

devamlı yaralama edildiğini belirten Atılğan, “Bu kişi beni bu asama içinde evliydim beni odaya kapatıp çakmakla yakmaya kalktı. En nihayet kaçışımda da bıçağı çıkartıp, ‘Oğlunu mu evvel kesip buzdolabına koyayım, seni mi evvel kesip buzdolabına koyayım’ diye öneri etmiş tek insan. bendeniz bunun tehlike boyutunu ne civarindan anlatabildiğimi bilmiyorum. Şu vakit velayeti bende var olan çocuğumu almak amaciyla aile mahkemesinden karar istiyorlar. Çocuğumun orada tehlikede olduğunu, bunun mesuliyetini, kimsenin alamayacağını söylememe karşın hali hazırda çocuğumu alamadım. İcra yoluyla almaya çalışıyorum. Bu bebek iki yaşında ve bana ihtiyacı var. Şu vakit suratım belli tek süre dahada iyi halde olabilmektedir ama cumartesi bugünü netlikle bakamayacak tek haldeydi. bendeniz can vermiş olsaydım her biri arkamda olacaktı. Benim üzüldüğüm nokta bu civarindan duyarsız kalınması. her biri cesedimin arkasında olacaktı. Çok Yorucu tek asama geçirdim 3-4 sene boyunca, dişim kırıldı. Peteğe kafam geçirilerek, bunun dışında anımsayıp hatırlamadığım yollar ortasında dayak yedim yurttaslar Yalnızca bakıp geçiyor. Aklınızın hayalinizin almayacağı tür çeşit üçlü fişlerin kablosunu dolayarak bana uygulamaya çalıştığı, onla birlikte beni dövmeye çalıştığı zamanlar. Bu erkek bu şiddeti Yalnızca bana karşı uygulamıyor” diye konuştu.

“YAŞIM ÇOK GENÇ VE bendeniz Can vermek İSTEMİYORUM”

Çocuğuna tekrar kadın sığınma ortamını yaşatmak istemediğini de aktaran Atılğan, “Zaten şiddetten dolayı prematüre doğmuş tek bebekti. Oradaki tek aylık iki aylık tek süreçte inanılmaz hasta kisi oluyor ve bendeniz çıkmak zorunda kaldım oradan. 2015 seneninde evlendim. Bu senenin ocakta ayında boşandım. tek sene oldu. O da kadın sığınma evinden hiçbir şekilde havadis almadıklarından dolayı mecburi olarak boşanma davasını onay etmek zorunda kaldılar. O boşanma sürecinde de çünkü çocuğum var benim yeter ki zarar gelmesin diye her şeyi bendeniz hazırladım. 400 Lira şu anda nafaka yazmasına karşın tek defa dahi almadım bu nafakayı. Şu anda da aş yiyemiyorum. Cumartesi gününden beri çorba tarzı şeylerle besleniyorum. Oturmakta, yürümekte çok hatri sayilir büyüklükte zorluk çekiyorum. Kafamdaki şişlikler tertemiz indi. 7 vakit süresince bendeniz iş göremez raporu almak zorunda kaldım. İşime gidemiyorum. Bu asama dahada ne civarindan ayni ritimde devam edecek bilemiyorum. Zira çocuğumu aldıktan ardindan benim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek riskli asama başlayacak. Bu onun bam teline basmış olacak. Onun yanından icra kararı ile almış olmam. bendeniz kendisinin canımı geçtim çocuğumun canını nasıl koruyacağım diye düşünüyorum. Çocuğun eline silah tutuşturuyor, resim çektiriyor. Çocuğun elindeki silahı yasamsal medyada paylaşıyor ve bunu doğru tek kanı olduğunu düşünüyor sanırım. Bu çocuğun psikolojisi amaciyla perişan tek durum. Benim yaşım dahada çok toy ve bendeniz ölmek istemiyorum. Benim tek Erkek çocuğum var bendeniz annesiz büyüdüm. bendeniz çocuğum annesiz kalsın istemiyorum” dedi.

Kaynak: İHA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir