Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Poşet Kanununa Tüketicilerden Tepki: Madem Parayla Alıyoruz, Neden Marketlerin Reklamını Yapıyoruz?

tek Ocak’ta başlayan poşet kanununa göre plastik poşetler ücretli oldu. 25 kuruşluk poşet ücreti tüketicilerden alınmaya başlanırken, bu fiyatın 10 kuruşu işletmelere 15 kuruşu ise art dönüşümde kullanılmak üzere devlete verilecek. tertemiz Yasaya göre Yalnızca kalınlığı 15 mikronun altında olan, gıdanın direk temas ettiği ve hijyen amaciyla gereksinim duyulan birincil ambalaj poşetler ise fiyatsız verilecek. ama çoğu tüketicinin rahatsız olduğu tek mevzu var. Tüketiciler, “Madem poşetler ücretli oluyor, marketlerdeki poşetlerin de logosuz olması gerekiyor” diyor.

BİR ÇOK TÜKETİCİ UYGULAMADAN MEMNUN

tertemiz sene evvel günlerinde vatandaşlar poşet Yasaya alışmaya çalışırken tek çok tüketici uygulamadan memnun. Poşete kazanç saglamak istemeyen vatandaşlar alışverişe giderken kendisinin poşetlerini yanına almaya başladı bile.

“MADEM PARAYLA ALIYORUZ neden MARKETLERİN REKLAMINI YAPIYORUZ”

Poşetin parayla satılmasına itiraz etmeyen alicilarin kafalarında Bir takım Sual işaretleri de yok değil. Poşet uygulaması sonrası marketler tekrar kendisinin logolarının olduğu poşetleri müşterilerine 25 kuruştan veriyor. Tüketiciler ise market poşetlerinde arma olmasını istemiyor. Çoğu tüketici, “Madem poşeti parayla alıyoruz. neden marketlerin reklamını yapıyoruz” diyor.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir