Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Bugün okullar tatil mi? İşte il il kar tatili listesi… (10 Ocak Perşembe 2019)

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Türkiye’nin tesiri altında olduğu soğuk ve kar yağışlı sema hasebiyle Bir takım kent ve ilçelerde eğitime ara verildi. Valiliklerden izahlar ardı ardına geliyor. Öğrenciler yaşadıkları şehirde okullar kar tatili edildi mi araştırmalarını sürdürüyor. Haberimizden bu erken kar tatili var olan sehirleri bulabilirsiniz. İşte 10 ocakta Perşembe kent il kar tatili listesi…

Yurtta kara kış ayni ritimde devam ediyor. Meteoroloji genel Müdürlüğü’den gelen açıklamalara göre kar yağışı bu akşam saatlerinden bu yana yurdumuzu terk edecek. ama doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kar yağışı tesirini Daha ayni ritimde devam ettiriyor. Vatandaşlar kar yağışının alana getirdiği olumsuzluklarla ugras ediyor. Bir takım illerimizde kar yağışı hasebiyle okullar tatil edildi.  10 ocakta Perşembe bugünü yoğun kar yağışı hasebiyle eğitime ara verilen kent ve ilçeler şöyle:

BİTLİS

Bitlis’in Tatvan kazasinda yoğun kar yağışı ve elverişsiz sema koşulları hasebiyle bütün okullar bugün amaciyla tatil edildi. Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Meteorolojiden alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde; elverişsiz sema koşulları hasebiyle 10 ocakta 2019 Perşembe bugünü Tatvan ortada ve köylerinde bütün evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit süreyle ara verilmiştir. Ayrı olarak bu süre zarfında Tatvan kazasinda görevli bütün Özürlü ve hamile halk çalışanları da yönetimsel izinli sayılacaklardır” denildi.

ADIYAMAN

İlçe  ulusal Eğitim Müdürü  Ahmet Aydın, Anadolu ajansı muhabirine, köylerde  kar  kalınlığının  bir  metreyi  geçtiğini, çok sayıda köy yolu kapandığı amaciyla ulaşımın sağlanmadığından dolayı  birkaç  günden beri  ayni ritimde devam eden  mektep tatilini  bir  vakit daha  uzattıklarını  belirtti. Aydın, kar yağışı ve buzlanmadan dolayı kaza genelindeki bütün okulların 10 ocakta Perşembe bugünü tatil edildiğini kaydetti.

BİNGÖL

Bingöl’ün Solhan, Yedisu ve Karlıova kazasinda yoğun kar yağışı hasebiyle okullar bugün da tatil edildi. İlçelerde kar kalındığı tespit edecek noktalarda iki metreye yaklaştı, vatandaşlar güç anlar yaşadı. Bingöl’de kar yağışı tesirini sürdürüyor. Dünden bu yana yoğun şekilde gerçekleşen kar yağışı hasebiyle ilçelerde kar kalınlığı derhal hemen iki metreye ulaştı. Araçların karda kaybolduğu Karlıova, Yedisu ve Solhan’da vatandaşlar güç anlar yaşadı. Çatılarda biriken karlar yere düşmeye başlarken, mahsur var olan araçlarda sahipleri tarafından küreklerle çıkarılmaya çalışıldı.

Yoğun kar yağışı alan Karlıova, Yedisu ve Solhan’da alınan kararla okullar bu erken da tatil edildi. kent merkezi ile başka ilçelerde okulların tatil edilip edilmeyeceğinin ilerleyen saatlerde tespit edecek olacağı öğrenildi. tespit edecek aralıklarla kar yağışının sürdüğü ilçelerde ara ara tipi de tesirli oluyor. Kar hasebiyle bütün yolların kapalı olduğu, elektriklerin devamlı gelip gittiği ilçelerin merkezinde ise belediye ekipleri anne arterlerde karları temizleyerek yolları açmaya çalışıyor. Vatandaşlarda nihayet senelerin en çok yağışı ile karşı karışa kaldıklarını ve güç günler geçirdiklerini ifade etti.

VAN

Van’ın Çatak ve Çaldıran ilçelerinde menfi sema koşulları hasebiyle bugün için okullar tatil edildi. Çatak Kaymakamı ve Belediye reis Vekili Hamza Türkmen’in yaptığı açıklamada, “İlçemiz genelinde süre gelen yoğun kar yağışı hasebiyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar ve meteorolojinin verileri göz önünde bulundurularak evvel ve ortada dereceli okullar Hıfzıssıhha heyeti kararı ile 10 ocakta 2019 Perşembe bugünü amaciyla tek vakit süreyle tatil edilmiştir” dedi.

Çaldıran kazasinda tesirli var olan kar yağışı ve tipi hayatı menfi etkiliyor. İlçedeki menfi sema koşulları hasebiyle kaza merkezi ve bütün köylerdeki okullar bu erken (10 ocakta 2019) amaciyla tatil edildi.

NİĞDE

Niğde’de menfi sema koşulları hasebiyle kent genelinde bu erken okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun buzlanma ve don hasebiyle kent genelinde 10 ocakta Perşembe bugünü evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, hamile ve Özürlü halk çalisanlarinin de bu erken yönetimsel izinli sayılacağı belirtildi.

KARS

Kars’ta menfi sema koşulları hasebiyle kent genelinde bu erken okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, menfi sema koşullarının kent genelinde tesirli olması hasebiyle bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bu erken eğitim öğretime ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada Ayrı olarak halk kuruluş ve kuruluşlarında görevli var olan Özürlü ve hamile personelin de yönetimsel izinli sayılacağı belirtildi.

Öte istikametten Şehirde üç gündür tesirini sürdüren kar yağışı hayatı menfi etkiliyor. Kar yağışı hasebiyle hemide sema ayni vakitte da kara ulaşımında aksamalar yaşanıyor. Kar yağışı hasebiyle 111 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de, merkeze bağlı kent ve köy okullarında eğitim ve öğretime, kent genelinde ise taşımalı eğitime kar hasebiyle tek vakit ara verildi.

Nevşehir Valiliğinden yapılan izaha göre, Bir gün evvel tesirli var olan yoğun kar yağışının derhal peşinden yaşanan buzlanma hasebiyle kent merkezine bağlı kent ve köylerdeki okullar ile kent genelindeki taşımalı eğitim yapılan okullar 10 ocakta Perşembe bugünü tek vakit süreyle tatil edildi.

Hamile ve Özürlü personelin de yönetimsel izinli sayılacağının belirtildiği açıklamada, “Kar yağışının alana çıkardığı olumsuzlar ve buzlanma tehlikesi hasebiyle kent merkezine bağlı kent ve köy okulları ile taşımalı eğitim yapılan okullar 10 ocakta 2019 tarihinde tek vakit süreyle tatil edilmiştir. kendisinin imkanları ve toplu taşıma araçları ile kent ve köyden ilçeler ve kent merkezindeki okullara giden öğrenciler de yönetimsel izinli sayılacaktır. Ayrıca, bütün Özürlü ve hamile çalisan de aynı vakit yönetimsel izinli sayılacaktır.” denildi.

ŞIRNAK

Şırnak’ı Beytüşşebap ilçesinde, kar hasebiyle eğitimde tatil bu erken da sürecek. Şırnak´ın Beytüşşebap kazasinda yoğun kar hasebiyle ulaşımda yaşanan aksamalardan dolayı bu erken eğitime ara verilirken, menfi havanın tesirinin sürmesi üstüne okullar bu erken da tatil edildi. Beytüşşebap Kaymakamlığı’ndan yapıla yazılı açıklamada, “Aşırı kar yağışı ve buzlanma hasebiyle ilçemizdeki bütün evvel ve ortaöğretim okullarımızda eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 ocakta 2019 Perşembe bugünü tek vakit ara verilmiş olup, halk kuruluş ve kuruluşlarımızdaki hamile ve Özürlü halk çalışanlarımız da yönetimsel izinli sayılacak” denildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın 5 kazasinda kar yağışı ve soğuk sema hasebiyle perşembe bugünü okullar tek vakit süreyle tatil edildi.

Kar yağışının derhal peşinden alana gelen buzlanmalar ve sema sıcaklığının sıfırın altına düşmesi hasebiyle Afşin, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan ilçelerinin tamamında Andırın kazasinda ise Yeşilova bölgesindeki okullar ve Kastal Ortaokulu haricindeki bütün okullar 10 ocakta perşembe bugünü tek vakit süreyle tatil edildi. Ayrı olarak hamile ve Özürlü halk çalışanları da tek vakit yönetimsel izinli sayılacak.

MARDİN

Mardin’in Midyat kazasinda menfi sema koşulları hasebiyle eğitime tek vakit ara verildi.  Midyat Kaymakamlığından yapılan açıklamada, aşırı don ve buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanılan zorluk ve muhtemel yaralanmaların önüne geçmek emeliyle bu erken kaza genelindeki bütün okullarda eğitime tek vakit ara verildiği, Özürlü ve hamile personelin de tek vakit yönetimsel izinli olacağı kaydedildi.

ELAZIĞ

Kar yağışı hasebiyle Elazığ’ın Karakoçan ve Palu ilçelerinde taşımalı eğitime tek vakit ara verildi. İl ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Karakoçan ilçemizde 17, Palu ilçemizde 20 köydeki taşıma kapsamındaki öğrenciler için  10.01.2019 Perşembe bugünü kısmi tatil kararı alınmıştır”denildi.

SİİRT

Siirt’te ise Pervari Kaymakamlığı ve Eruh İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma hasebiyle her iki kaza genelindeki bütün okulların bu erken tatil edildiği bildirildi.

AĞRI

Ağrı’nın Eleşkirt kazasinda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim öğretime bu erken ara verilecek.

Eleşkirt Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kazada yoğun kar yağışı ve tipinin tesirli olduğu belirtildi. Yoğun tipi dolayısıyla yollar açma çalışmalarının yapılamadığı bildirilen açıklamada, kaza merkezi ve köylerdeki okulların bu erken amaciyla tatil edildiği duyuruldu.

ELAZIĞ

Elazığ’da tesirli var olan kar yağışı hasebiyle Palu ve Karakoçan ilçelerinde taşımalı eğitime tek vakit ara verildi.

İl ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Karakoçan ilçemizde 17, Palu ilçemizde 20 köydeki taşıma kapsamındaki öğrenciler amaciyla 10.01.2019 Perşembe bugünü kısmi tatil kararı alınmıştır” denildi.

AJANSLAR

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir