Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf Haber







Siyaset

Bakan Çavuşoğlu: ‘Zillet ittifakı, vatan hainleri, terör örgütleri birlik içerisinde’

Bodrum kazasi Konacık mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde Cumhur İttifakı seçenek ofisi açıldı. Açılışa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye reis Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, ulusalci devinim partisi Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti Bodrum Belediye reis Adayı Dr. Tahir Ateş ile çok sayıda partili katıldı. ortada önünde tek araya toplanan partililer ellerinde Türk bayrakları ile çalan marşlara eşlik etti. Sevgi gösterileriyle karşılanan bakanimiz Çavuşoğlu ile bazı partililer resim çektirmek amaciyla birbiriyle yarıştı.

Burada açılış konuşmasını yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Artık Bodrum’un yazgınını değiştirmenin vakitinin geldiğini düşünüyorum. Bodrum ve Muğla’da değişim vakiti gelmiştir.” dedi. dahada ardindan kürsüye gelen Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, “Cumhur İttifakı olarak Allah’ın izniyle Muğla’yı kazanacağız. Ne mutluluk dolu Türküm diyene” diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen AK Parti Bodrum Belediye reis Adayı Dr. Tahir Ateş, Türkiye’nin gözbebeği Bodrum’un çöple, çukurla, çamurla ve yağmurda iki adet can kaybıyla anıldığını belirterek “Bu Bodrum’a yakışır tek şey değildir. Biz sefa amaciyla değil, cefaya aday amaciyla geldik. Sizlerin verdiği güçle Bodrum’u en iyi yere taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye reis Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise, “1 ocakta itibariyle Fethiye’nin Seki Yaylası’ndan Bodrum’un Tugutreis’ine, Datça’nın Yazır köyünden Kavaklıdere’nin Çatak köyüne civarindan şükürler olsun gezdim. Arkadaşlarımızla birlikte problemleri tespit ettik. Gördüm ki Sayın Cumhurbaşkanımızı kaygıya düşüren Muğla’daki sahipsizlik çok fazla. bütün insanımız sahipsiz belediyecilik hizmetlerini alamamış durumda. bunun için karşın Fethiye’de körfezi temizlemekten aciz var olan başkanımız demokrasinin güzelliği ile Muğla’ya belediye reis adayı oldu. Bodrum’daki, su taşkınlarını önleyemeyen çok kıymetli başkanımız tekrar demokrasimizin güzelliği ile Muğla’ya aday oldu” ifadelerini kullandı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de “Hasta var olan Bodrum’a hasta kisi var olan Muğla’ya iki adet doktorumuz var. Nedir hastalıkları; su baskını var, çöp yangınları var, trafik meselesi var, kaldırım meselesi var, otopark meselesi var. Bir hayli problemleri var olan bu hasta kisi kent ve ilçemize iki adet doktor getirdik” şeklinde konuştu.

Konuşmaların derhal peşinden kürsüye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ise CHP’li belediyelere yüklendi. bakanimiz Çavuşoğlu, “İzmir ve Muğla’da iki şeyi gözlemledim. Artık yurttaş partisinden de olsa hizmet etmeyenlere oy vermeyecek. yurttaş yıllardır partilimdir diye oy verdiği belediye başkanlarının şehrine ve kendisine hiç hizmet etmeyen etmediğini ve kendilerinin enayi adina koyulduklarının farkındalar. iki hafta evvel İzmir’deydim Alsancak’ta İzmir’i Büyükşehir Belediye reis Adayımız Nihat Zeybekci ve Konak Belediye reis adayımızla birlikte yürüyoruz. yüzlerce CHP’li geldi ve yetti artık, hep bizi enayi adina koydular, oy veririz diye ve bize hiç hizmet getirmediler. İzmir belediyecilikte Türkiye’nin en art kalmış şehridir dediler ve katılıyorum buna. Ve artık siz gelin dediler. Size oy vereceğiz bu sefer dediler. Bizdeki hizmetleri gördüler çünkü” dedi.

Muğla ve Bodrum’un 1994 senesi öncesi İstanbul’u hatırlattığını ifade eden Çavuşoğlu, “Muğla’ya bu çöp sorunları, su baskın yıkımları yakışıyor mu? Belediye reis adaylarımızın anlattığı Muğla ve Bodrum bize neyi anımsadıyor biliyor musunuz? 1994 senesi öncesi İstanbul’u hatırlatıyor. Bodrum’a bu çağda çöp yakışır mı? Bu civarindan teknolojik imkanların olduğu yerde ve AK Parti Belediyelerinin artık çöpten akım ürettiği tek dönemde, Bodrum benzeri tek turizm kisminda çöp dağları yakışır mı? bunun benzeri tek ilkellik onay edilebilir mi? Bu olayı nasıl anlatacaksın. Dünyanın her yerinden mübalağa etmiyorum Bodrum’a ecnebi gezgin geliyor. ayni vakitte da çok ağırbaşlı kazanç harcayarak geliyor. Milletimizin, devletimizin ve şehrimizin zedelemeye ve ayaklar altına almaya kimin hakkı var. Çöp meselenini ne demek yapamam yapamıyorsan çek git. Efendim kazanç yok diyorlar. Yalan, tertemiz büyükşehir yasalarıyla bu şehirlerin bütçeleri kat ve kat arttı. bütün bunları yapacak olanaklar verildi. Beceremiyorsan, Ankara’dan kazanç gelmiyor deme. Yapan nasıl yapıyor” diye konuştu.

“Zillet ittifakında pkk terör örgütleri, vatan hainleri var”

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir