Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGündem

Lucescu, TFF ile yaptığı görüşmeyi açıkladı!

Çalkantılı tek performansın derhal peşinden geçtiğimiz günlerde A ulusal Takım’la yollarını ayıran Mircea Lucescu, İtalyan basınından La Gazetta dello Sport’a röportaj verdi. Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Atletico Madrid-Juventus maçını değerlendiren Rumen çalıştırıcı, ulusal Takım’dan ayrılık sürecine değin de mühim izahlar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı müzakereyi laf eden Luce, görevden alma veyahut görevi bırakma benzeri tek durum olmadığını belirterek, “Avrupa Şampiyonası Elemeleri vardı ve bendeniz de federasyona, ‘Ya sözleşmemi iki sene uzatın veyahut bu işi başkasına teslim edin’ dedim. Zira elemelere başlayıp yarıda bırakmak olmazdı” ifadelerini kullandı.

“GENÇ BİR birlik BIRAKTIM”

Lucescu, Ay-Yıldızlı takımda yaptıklarını da överek “30 ıslak ortamalı tek takım aldım ve yabancı sınırı olmayan tek ülkede 23 ıslak ortamalı tek takım bıraktım. 2. ve 3. ligden futbolcular buldum. Şimdi birçoğu üst düzeye geldiler. Geleceğe umutla bakılacak tek grup oluşturdum. eğer dahada da ilerlemek istiyorlarsa türk mali futbolculara dahada çok önem vermeliler. Benfica maçında Galatasaray’ın alana çıktığı takıma tek bakın. 11 futbolcunun 11’i de yabancıydı” dedi.

“BU kuşak ÇOK İYİ”

Luce, Türkiye’nin toy oyuncularından da laf ederken “Bunlardan biri Merih Demiral. 20 yaşında Sassuolo’nun yolunu tuttu. Fizikli. Stuttgart’tan ozan Kabak var. Bursaspor’dan Burak Kapacak var. müdafaa ile alakalı Türkiye’nin önü açık. Trabzonspor ortada alanında Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür var. Çok gençler ve itinali 11 oynuyorlar. İstanbul’da her vakit mühim yetenekler bulunuyor. Bu kuşak çok iyi. Ama tekrar söylüyorum, takim formasi giymek amaciyla fırsat bulmalılar” diye konuştu.

“KULÜP TAKIMI ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM”

Lucescu, kariyer planlaması ile alakalı olarak ise takim takımı çalıştırma isteğini yineleyip “Tekrar takim takımı çalıştırmak istiyorum. Her vakit çalışmayı seviyorum. Tıpkı Brescia ve Donetsk’te olduğu benzeri gençlerle tertemiz tek oluşum uygulamak istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir