Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Temel Karamollaoğlu, Tartışmaya Yol Açan Ordu Adayını Böyle Savundu: Etkin Pişmanlık

mutluluk Partisi genel Başkanı esas Karamollaoğlu, partisinin silahlı güç Büyükşehir Belediye Başkanlığına İçişleri Daha önceki Bakanı İdris Naim Şahin’i aday göstermesine ilişkin, “Biz, derhal her seçenek kisminda özellikle de şehirlerde netlikle tek yoklama yaptırdık. Seçilme şansı çok fazla olarak gördük, kendisini aday olarak gösterdik.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlendiği medya toplantısında, Muğla’nın Milas kazasinda yeralti maden alanında alana gelen heyelanda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara aciliyetli şifalar diledi.

“TOKAT GİBİ CEVAP”

mutluluk Partisinin, 31 Mart 2019 mahalli İdareler genel Seçimleri amaciyla bütün bölgelerde kendisinin logosu ve adayıyla seçime gireceğini belirten Karamollaoğlu, bu Vaziyetin partinin mahalli seçimlerde değişik ittifaklar yaptığını söyleyenlere tokat benzeri tek cevap olduğunu ifade etti.

Karamollaoğlu, seçimlerde partiler arasında yapılan ittifaklara da değinerek, “İttifakta bulunmayan, ittifaklar içinde yer almayacağını, almadığını ısrarla belirten tek partinin, özellikle mutluluk Partimizin ittifaklar içinde gösterilmesini iftira olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Saadet Partisi genel Başkanı esas Karamollaoğlu

“TASVİP EDİLEN VE EDİLMEYEN BİRÇOK İCRAAT YAPTI”

Partisinin silahlı güç Büyükşehir Belediye Başkanlığına Daha önceki İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in adayı göstermesinin hatırlatılması üstüne Karamollaoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Biz, bu seçime giderken bir, iki prensibimizi duyuru etmiştik. Bir, bu seçimleri kazanmak amaciyla yola çıktık. Geçmişte bizim partimizde olmuş, ayrılmış tertemiz tek yola girmiş ama arkasından dönmüş olanlar veyahut başka partilere aza olmuş, Bir takım konularda birtakım yanlış politikaların içinde bulunmuş olanlar eğer bu politikalardan dönerlerse, biz bunun için faal pişmanlık kaidesi diyoruz. Partimizden aday olabileceklerini duyuru ettik.”

İdris Naim Şahin’in de devlette görevli bulunduğu dönemlerde tasvip edilen ve edilmeyen Bir hayli icraat yaptığına işaret eden Karamollaoğlu, bu erken Şahin’in AK Parti’nin politikalarını artık tasvip etmediğini çok açık tek şekilde dile getirdiğini söyledi.

İdris Naim Şahin

Karamollaoğlu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“SEÇİLME ŞANSI ÇOK YÜKSEK”

“Şahin’e belli sebeplerden dolayı birtakım tepkiler olabilmektedir ama mahalli idareler, isimi üzerinde mahalli seçimlerle iş başa istikbal yurttaslar aday oluyor. Biz, derhal her seçenek kisminda özellikle de şehirlerde netlikle tek yoklama yaptırdık. Seçilme şansı çok fazla olarak gördük, kendisini aday olarak gösterdik. reaksiyonları de anlayışla karşılıyorum ama bunu çığrından çıkarmamak icap eder. Bu tepkilerin hatri sayilir büyüklükte tek bölümünün da suçsuz tek şekilde yapıldığına inanıyorum ama tek karar verilmiştir. Allah hayırlı etsin diliyorum. Bu faal pişmanlık kaidenine ahenk gösteren tek karardır.”

TARTIŞMAYA yollar AÇMIŞTI

mutluluk Partisi’nin silahlı güç Büyükşehir Belediye reis adayı İdris Naim Şahin oldu. Bu karara mutluluk Parti tabanından hatri sayilir büyüklükte reaksiyon geldi. yasamsal medya hesaplarından paylaşım yapan ulusal Görüşçüler açıkça Şahin’in adaylığını istemediklerini dile getirdi.

İşte o paylaşımlar:

Kaynak: AA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir