Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGündem

Hastanede Güvenlik Görevlilerinin Bir Kadını Darp Ettiği İddiası Ortalığı Karıştırdı

Zeytinburnu’nda doktorunun tavsiyesiyle hususi tek hastanenin psikiyatri bölümüne giden tek kadının güvenlik görevlileri tarafından tartıştığı görevlilerce dövüldüğü argüman edildi. İddiaya göre ağır sakinleştirici etkisindeki hastayı yaralama eden güvenlik görevlileri, derhal peşinden olayın yaşandığı anı gösteren güvenlik kamera görüntülerinin verilmesine de engel oldu. yaralama edilen kadını iki kişinin koluna girip sağlık kurumu merdivenlerinde götürdüğü anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Haziran ayında Zeytinburnu’nda hususi tek hastanenin psikiyatri bölümünde alana geldi. İddiaya göre iki bebek sahibi Gül Başıbüyük, Zeytinburnu’nda bulunan hususi tek hastaneye gitti. Psikiyatri bölümüne gelen Gül Başıbüyük ağır sakinleştirici tesirinde olduğu amaciyla yarı baygın vaziyette işlem yaptırmaya çalıştı. Yanında bulunan ablası psikiyatri bölümünde bulunan güvenlik görevlilerine yatış işlemleri amaciyla ani çok Sual sordu. İddiaya göre güvenlik görevlilerinin ‘Al hastanı biz senle ilgilenmiyoruz’ demesi üstüne taraflar arasında sözlü münakaşa başladı. Kısa müddette büyüyen münakaşa sonrası hastanede güvenlik görevlisi var olan Engin D. ve Hüseyin T. hastanın üstüne saldırmaya başladı. Yaşanan yaralama hasta kisi kadının sinir krizi geçirmesiyle nihayet buldu. Yere yığılan hasta kisi kadının imdadına hastanedeki başka görevli iki kişi koştu. Görevliler, Gül Başıbüyük’ün kollarına girerek hastanenin psikiyatri bölümüne taşıdı.

DARP ETTİKLERİ GÖRÜNTÜLERİ POLİSLERE BİLE VERMEDİLER

Zeytinburnu’ndaki hususi hastanenin psikiyatri bölümüne yatış işlemi yapılan Gül Başıbüyük burada ani çok Bir gün evvel dinlendirildikten ardindan evvel hükümet hastanesine derhal peşinden da başka tek hususi hastaneye derhal sevk edildi. olay sonrası Zeytinburnu zabita Merkezine gittikçe şikayetçi var olan mağdur kadın, derhal peşinden güvenlik kameralarının da incelenmesini istek etti. zabita ekiplerinin hususi hastaneye gittikçe defaatle güvenlik kamera görüntülerini istemesine karşın alınamadığı ileri sürüldü. Bunun üstüne yasal işlem başlatan Başıbüyük, savcılık kararıyla güvenlik kameralarına ulaştı. sağlık kurumu içinde bulunan kameraların tek bölümünün çalışıp tek bölümünün çalışmaması üstüne vaziyeti mahkemeye taşıyan mağdur kadın bilirkişi raporu istedi.

Bakırköy 15. karar Asliye Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme Bir takım kamera görüntülerinin kapı aralamadığını sağlık kurumu avukatlarına sordu. Avukatlar, sağlık kurumu yönetiminin konuyla alakalı BEDAŞ ekiplerine o vakit yaşanan akım kesintisi bildirildiğini argüman etti. İleri tek tarihe ertelenen davada Gül Başıbüyük, sağlık kurumu görevlileri tarafından yaralama edildiğini ve bu işe karışanların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirtti.

“KOLUMU YUKARI KALDIRIP KIVIRDI”

Hastanede güvenlik görevlileri tarafından yaralama edilen Gül Başıbüyük, “Ablamla birlikte hastaneye gittik. ‘Diyazem’ aldığım amaciyla uyku halim vardı dahada ardindan hastanenin bahçesine girdik. Beni ani çok değişik yapı gezdikten ardindan yorgunluktan ve uykulu tek halde olduğum amaciyla dahada çok gezemeyecektim ve işlemlerimin tek vakit evvel yapılıp dinlenmeye çekilmem gerekiyordu. Hastanenin psikiyatri bölümünde çalışan güvenlik görevlileri Engin D. ve Hüseyin T.’ye çalışanlara yatış işlemleriyle alakalı Sual sorduk. Ablam benim ayakta duramayacağımı anladığı amaciyla görevlilerden tekerlekli iskemle istedi. Güvenlik görevlilerinin tavırları ve tarzları öylesine çirkindi ki kızgın tek şekilde üzerimize yürüyerek ‘Al hastanı git, biz senle ilgilenmiyoruz’ dediler. derhal peşinden Engin D. ve Hüseyin T. üzerime yürüdüler. Engin D. kolumu yukarıya kaldırıp kıvırdı derhal peşinden tekmeleyerek beni yere düşürdü. Saçlarımdan sürüklendim ve üzerim parçalandı. Diz kapaklarım ve bacaklarımdan kanlar gelmeye başladı. Sinir krizine girince orada görevli var olan iki kişi tarafından kadınları olduğu yatış bölümüne o halime karşın ne tekerlekli iskemle ne de sedye ile değil yürütülerek götürüldüm” dedi.

“SAVCIN GELSİN KENDİ ALSIN”

Güvenlik görevlilerinin kamera görüntülerini sakladıklarını belirten Başıbüyük, “Olayların derhal peşinden hükümet hastanesine yatırıldım, çıktıktan ardindan Zeytinburnu zabita Merkezine gittikçe ifade verdim. Oradaki görevli arkadaşlar bana ani çok defa güvenlik görevlilerine gidip kameralara el koymak istediklerini söylemişler. Güvenlik görevlileri de savcın gelsin kendisinin alsın diye sözlü ifadede bulunmuşlar. Görüntüleri saglamak istemediler, delil karartmaya çalışıyorlar sanırım. Kamera görüntüsünün yok olması suçun ispatıdır bana göre” diye konuştu.

“MÜVEKKİLİM GÜVENLİK GÖREVLİLERİ için İNSANLIK DIŞI FİİLİ SALDIRIYA MARUZ KALIYOR”

yaralama edilen kadın hastanın avukatı medeni Çöltekin, bu işin sonuna civarindan takipçisi olacaklarını dile getirerek, “Halsiz tek şekilde hastaneye giden müvekkil, güvenlik görevlilerinin insanlık dışı diyebileceğimiz tek şekilde fili saldırısına maruz kalıyor. Müvekkil dahada ardindan bununla alakalı raporları alıyor ve başka tek hastaneye derhal sevk ediliyor. Olayın gelişiminde dahada vahim var olan tek şey var sağlık kurumu idaresi tarafından polislerin istediği güvenlik kameraları verilmiyor. defaatle isteniliyor ama görüntüler verilmiyor. Bunun üstüne savcılık tarafından mahkemeden el koyma kararı alınıyor ondan ardindan kamera görüntüleri alınabiliyor. Kameralar alındıktan ardindan bilirkişi raporunda görülüyor ki hastanenin 32 adet kamerası var, tek ve 16 numaralı kameralar görüntüyü veriyorlar ama 17 ile 32 numaralı kameralar ki olay yerinin de gerçekleştiği, olayı görüntüleyen kameralara akım kesintisi hasebiyle görsel alamamıştır şeklinde tek beyan veriliyor ve o görüntüler yok. Savcılık aşamasındaki bilirkişi bu vaziyeti kuşkulu buluyor. bu erken mevzu hakkinda evvel duruşmamız vardı, mahkemeden bu hususun araştırılmasını istek ettik. Olayla alakalı sağlık müdürlüğüne de İhtiyaç duyulan başvurumuzu yaptık sağlık kurumu idaresi ve hastaneyi şikayet edecek şekilde bu işin sonuna civarindan takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir