Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberDünya

Turist Patlaması Yaşanan Sahilde Terlik Giyenlere Bin 530 TL Para Cezası Veriliyor

İtalya’nın en turistik kıyı şeritlerinden Cinque Terre’de sıra dışı tek yasak devreye girdi. İtalya’da bu kıyı kasabasına sandaletlerinizle ve terliklerinizle yolcu ederseniz bin 530 TL’ye civarindan kazanç cezası alabilirsiniz.

Cinque Terre ulusal Parkı yetkilileri, turistleri ahenk gösteren ayakkabılar olmadan kayalıklara tırmanmamaları ile alakalı uyaran tek bilgilendirme yapıyor. eğer bu ikazı görmezden gelmeyi seçerseniz, 50 avro ile 2,500 avro ( takriben 305 Lira ile 1.530 TL) arasında kazanç cezası alabilirsiniz.

KARAR, TERLİKLER YÜZÜNDEN MAHSUR KALMA İHTİMALİNE KARŞI ALINDI

CNN International’da bulunan habere göre; İtalya’da bu kararın alınmasının gerekçesi ise turistler, bölgenin dağlarla kaplı ve dar yollarında terlikleri sebebinden mahsur kalması ve bunun için bağlı olarak güvenlik birimlerine ekstra mesai yaptırması.

TURİST PATLAMASI ÖNLEMLERİ DE BERABERİNDE GETİRDİ

İtalya’da ecnebi gezgin patlaması ülkeyi sevindirdiği civarindan bu sebeplerden dolayı önlem almaya itiyor. Geçtiğimiz aylarda da Roma Belediyesi, sokaklarda içki içmeyi yasaklayan ve şehrin çeşmelerinde yüzen insanlara karşı yasalar çıkarmıştı. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro ise, tasarlanmamış tek yerde oturanlar amaciyla 500 euroya civarindan (yaklaşık 3,050 TL) kazanç cezası önermişti.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir