Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberSpor

Aykut Kocaman: Konya’da mutluyum. İyi bir yönetim, güçlü bir kadro var

ÖMER ALİ’NİN SAKATLANMASI, YARAMIZA TUZ BİBER EKTİ 

Milli mücadele hasebiyle lige verilen arayı da takım olarak iyi değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Kocaman, Ömer Ali Şahiner’in sakatlanmasının menfi etkilediğini kaydetti. Kocaman, ”Mili maçlarımız amaciyla lige verilen bu aranın özellikle ofansif manada yaşadığımız sakatlıkların düzelmesi yerine müspet geçeceğini olasılık ediyorduk. Çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu dönemde hazırlık maçında Ömer Ali’nin sakatlanması bu yaramıza belli tek süre dahada tuz biber ekti. Ömer Ali bizim oyun planımızda rakip kaleye giden yolda en mühim oyuncumuzdu. Ama gidişatımıza bakıldığı vakit toparlamamıza vesile olacak tek asama olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

SAKATLIKLAR BAŞIMIZI ÇOK AĞRITTI 

Sakat oyuncuların takımı etkilediğini belirten Kocaman, şunları söyledi:

”Önümüzde dahada uzunca tek vakit var. belli tek süre dahada üstüne basarak dile getirmek istiyorum, filhakika sakatlıklar başımızı çok ağrıttı. Bu asama bizim amaciyla önemliydi. Ofansif manada özellikle rakip kaleye gidişimizi, aynı zamanda da hemide oyun kalitemizi ayni vakitte da bitiriş özelliğimiz fazlasıyla etkiledi.”

Başakşehir maçının basit tek mücadele olmayacağını belirten Kocaman, ”Şampiyonluğun şu anki en kuvvetli adayıyla deplasmanda oynayacağız. basit tek mücadele olmayacak. Ama tabii ki postu basit deldireceğimiz mananına gelmiyor. O güne civarindan dahada çok var. zamani mümkün olduğu civarindan iyi değerlendirip sakatlarımızı belli tek süre dahada iyileştirme şansını ele geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Kocaman, sözlerini şöyle noktaladı;

“Şu vakit amaciyla beklentilerimizin 3-4 nokta gerideyiz. Uyum mananında problemimiz var. Hepsini ele alıp vakit içinde yenilemeler yapacağız. Konya’da olmaktan mutluyum. İyi tek yönetim, kuvvetli tek kadro var. Taraftar çok iyi. Biz takim çıkarları neyse onun peşinden gidiyoruz.”  

KONYA,(DHA)

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir