Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberSpor

Rıza Kayaalp: Bu işi bırakana kadar hep zirvede kalacağım

Grekoromen Güreş Milli Takımı teknik patronu Salih Bora ve ulusal güreşçi Rıza Kayaalp çalışmalar ve nihayet durum hakkında Demirören havadis Ajansı‘na (DHA) hususi açıklamalarda bulundu. 

BORA: “ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Grekoromen Güreş ulusal Takımı teknik patronu Salih Bora, “Bu bizim Avrupa Şampiyonası kapsamındaki nihayet kampımız. Kampın nihayetinde Romanya’da yapılacak var olan şampiyonaya katılacağız. Hazırlıklarımızı tamamladık, sakat ve kilo problemi var olan tek sporcumuz yok. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. 2020’de olimpiyatlara çok vakit var ve bütün ülkeler olimpiyatlara katılacak kadrolarının nihayet rötuşlarını yapıyor. Burada güreşen sporcular hatri sayilir büyüklükte olasılıkla 2020 olimpiyatlarında da güreşecek. Kalitesi ve zorluk oranı çok tek şampiyonaya olacak. Biz de iyiyiz. dahada evvelki senelerde olduğu benzeri altın gümüş bronz madalyalar kazanarak memleket sıralamasında iyi tek yerde olacağımıza inanıyoruz. Takımımıza da güveniyoruz. Olimpiyatlar amaciyla tek şey dile getirmek çok zor. Eylül ayında yapılacak hayat kupasında evvel 5’e giren oyuncular olimpiyatlara gitmeye dogruluk kazanacak. İlk 5’te yer tamamlayamayanlar da kalifikasyon turnuvalarıyla birlikte olimpiyatlarda bulunmaya çalışacak. Şu vakit amaciyla tek şey dile getirmek amaciyla acele ama katılmak dahi hatri sayilir büyüklükte tek zorluk gerektiriyor” dedi.   

KAYAALP: “BU İŞİ BIRAKANA civarindan HEP ZİRVEDE KALACAĞIM”

Milli sporcu Rıza Kayaalp, Avrupa şampiyonası hazırlıklarının çok iyi gittiğini belirterek, “3’üncü hazırlık kampımız ve artık nihayet kamptayız. nihayet ağırlık antrenmanlarını yapıyoruz. Ağır antrenmanlar yapıyoruz ve performansımızı yükseltmeye çalışıyoruz. Şampiyonaya iki hafta benzeri kısa tek vakit kaldı. hür güreşe dahada az tek vakit kaldı. Önce onlar, ardindan kadınlar ve en nihayet biz de kapanışı yapacağız. Her sene olduğu benzeri allahın izniyle Avrupa Şampiyonası’ndan şampiyon dönmek istiyoruz. Hedeflerim var ve 10’uncu finalimi uygulamak amaciyla gidiyorum. 2010 seneninde beri final yapıyorum ve hiç boş geçmedim. 8 şampiyonluğum var ve tek sefer de 2’nci oldum. Bunun yanına 9’uncu şampiyonluğu koyarak ülkemiz tarihindeki rekoru kırmak istiyorum. Hamza Yerlikaya ve benim 8 şampiyonluğum var. 9’uncu şampiyonluğu elde ederek rekorun tertemiz sahibi olmak istiyorum. Önemli var olan bu başarıları ayni ritimde devam ettirmek. Bu yeteneğimizi ülkemiz, kendimiz, ailemiz amaciyla kullanmak çok önemli. Bunun bilincinde olmak çok önemli. Biz tekrar Avrupa Şampiyonası’nda elimizden geleni yapacağız. Bu işe başlarken ‘bırakana civarindan dorukta olacağız, dorukta kalacağız ve çok çalışacağız’ dedik. 2020 olimpiyat hedefim var. O vakit civarindan Avrupa ve hayat şampiyonlukları sayımı arttırmak istiyorum. Olimpiyatlarda da altın madalya kazanarak bu işi sonlandırma niyetim var. İnşallah bu düşünlerimiz kismet olur. Çalışırsak kismet olacak bunun farkındayız. tek şey basit elde edilmiyor. Rakipten dahada çok efor sarf edersek ve çalışırsak ter dökersek bu amaçlarımızı başarırız” diye konuştu.

İbrahim ALİOĞLU – Kaan Süreyya / İSTANBUL, (DHA) –

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir