Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberAdvertorial

Tişört İmalatı ve Tişört Fiyatları

Tişört imalatı pamuk ve polyester ipliklerden dokunmakta olan penye kumaş, pike kumaş, polyester kumaşlardan yapılabilmektedir. Bazı tişört üretimlerinde ise içerisinde hem pamuk hem polyester (%65 pamuk – %35 polyester) gibi farklı değerlerde imal edilmiş olan pamuk polyester karışımı kumaşlar kullanılmaktadır. Her iki kumaş türünün de yapıları dolayasıyla farkları bulunmaktadır. Bu farklar üretimde tişört maliyetlerini etkiyebildiğinden ortaya çıkarılmış olan tişört fiyatlarını da etkileyebilmektedir.

Günümüzde genellikle baskılı tişört modelleri tercih edilmektedir. Tişört baskı konusunda ürününün imal edilmiş olduğu kumaş türünü oldukça önemli bir faktör olarak göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çünkü farklı kumaş türleri için farklı baskı teknikleri kullanmak gerekmektedir. Pamuk ve polyester kumaşlar için günümüzde kullanılmakta olan baskı yöntemlerine değinecek olursak. Pamuklular üzerine serigrafi baskı, transfer baskı ve emprime baskı teknikleri uygulanabilirken polyester kumaşlardan üretilmiş olan ürünler üzerine genellikle süblime baskı, dijital baskı teknikleri ile baskı uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Süblime baskı yöntemi sayesinde beyaz polyester tişörtler üzerine çok renkli, renk geçişleri olan görseller ve hatta fotoğraf baskısı bile yapabilmek mümkündür. Kullanılan baskı tekniği bu tür tasarımların beyaz tişört üzerine rahatlıkla aktarılabilmesine imkan verir. Fakat bu teknik sadece beyaz ve açık renk tişörtlerde etkili sonuç vermekte koyu zeminlerde ise soluk baskı sonuçları verdiğinden kullanılamamaktadır.

Koyu renkzemine sahip olan örneğin siyah tişört baskısı için emprime baskı en çok kullanılan baskı yöntemidir. Bu baskı ile 4-5 farklı renge kadar görseller tişörtlere basılabilmektedir. Fakat baskı maliyeti açısından her renk için ayrı kalıp hazırlanmasını gerektiren bu yöntem süblime baskıya göre daha maliyetli olarak karşımıza çıkabilir.

Tişört Fiyatları

Tüm diğer ürünlerde olduğu gibi tişört fiyatları konusunda da fiyata etki eden bazı önemli faktörler bulunmaktadır. İmalat konusunda tişört fiyatını en çok etkileyen unsurları sıralayacak olursak bunlar;

Tişört Modeli, Sipariş Adeti ve Baskı Görseli olacaktır. Yüksek adetli olarak imalat yaptırdığınızda bütçenize en uygun ve indirimli ucuz tişört fiyatlarını yakayabilirsiniz. Toptan tişört imalatı ve siparişleriniz için Tisort.web.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir