Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberSpor

5. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası

Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi ve ülkemiz Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzen eden 5. beynelmilel Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası’nın resmi açılışı gerçekleştirildi.

Boztepe’deki tek otelde örgütlü edilen ve pazartesi bugünü başlayan turnuvanın resmi açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi reis Vekili Adem Atik, turnuvaya katılan sporcular ile ailelerini Şehirde ağırlamaktan nihayet derece hoşnut olduklarını söyledi.

Uluslararası tek organizasyonun Ordu’da yapılmasından dolayı nihayet derece mutluluk dolu olduklarını belirten Atik, “Bu organizasyon amaciyla bundan sonraki süreçlerde de elimizden geldiğince katılım oranlarını da yükselterek sizlerle iyi çalışmalar yapmayı umut ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit sporun ve sporcunun yanında olacağız.” dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu genel Sekreteri Mehmet Sedat Fırat ise turnuvanın Türkiye’de düzen eden en prestijli organizasyon olduğunu aktardı.

Turnuvanın, 11 ülkeden 90’ı yabancı olmak üzere alanında en iyi sporcuların bulunduğu toplamda 576 sporcunun katıldığı mühim organizasyon olduğunu belirten Fırat, şunları kaydetti:

“Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası her geçen sene çıtasını yükseltir vaziyete geldi. silahlı güç bu organizasyonla dünyaya ismini duyurmaya başladı. hayat genelinde yayın yapan satranç sitelerinde bu turnuva canlı olarak yayınlanıyor. Bu hatri sayilir büyüklükte başarıda bizlere en hatri sayilir büyüklükte desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Etkinlik, anlasma azalarının açılış hamlesi ile başladı.

Organizasyon, 5 Mayıs sektör bugünü sona erecek.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir