Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberSpor

Hector Cuper: Türkiye dünyanın en iyi 30 takımından biri

Özbekistan ulusal Takımı teknik patronu Hector Cuper, Türkiye’nin kuvvetli tek takım olduğunu, hayat Şampiyonu Fransa’ya karşı oynamanın basit olmayacağını belirterek, “O maça çok iyi hazırlanmanız lazım. Beklentinin çok olması benim amaciyla şaşırtıcı olmaz” dedi.

Özbekistan ulusal Takımı, Alanya’da karşılaştığı hazırlık maçında A ulusal Futbol Takımı’na 2-0 yenik oldu.

mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuşan Cuper, kendileri açısından iyi tek mücadele olduğunu söyledi.

Türkiye’nin FIFA sıralamasında evvel 30 içinde olduğunu aktaran Cuper, “Türkiye kuvvetli tek takımdı ve bunun bilincindeydik. Olabildiğince maksimum seviyede ugras etmeye çalıştık. Bir takım noktalarda iyi işler yaptık. Beni en çok üzen takımım yerine duran toptan gol yedik. girişken hızlı şekilde gelişti, bu konuyla alakali iyi çalışmalıyız. Bunlar ugras gerektiren maçlar, iyi takımlara karşı oynadığınız vakit kendinizi dahada iyi görebiliyorsunuz. Bizim amaciyla randımanlı tek mücadele oldu. Skordan hoşnut değilim takımım açısından” diye konuştu.

“BASKIYI KIRMALIYIZ”

Oyuncularının iyi ugras ettiğini ifade eden Cuper, “Yeni oyunculara vakit vermemiz gerekir. Türkiye’ye karşı oynarken baskıyı kırmamız gerekirdi. kimi iyi başlayıp sonuçlandıramadığımız pozisyonlar oldu. Bunlar dahada da iyileşecek. Baskıyı kırıp ileride pozisyonlar bulmalıyız” diye konuştu.

“FRANSA MAÇI basit DEĞİL”

Türkiye’nin Fransa maçını değerlendirmesi istenen Cuper, “Böyle mücadeleler döneminden evvel beklentilerin olması gerekir. hayat Şampiyonuna karşı oynamak basit iş değil. Her maça beklentiyle başladığınız vakit iyi hazırlanabilirsiniz. mücadele içinde değişkenler olabilir. ülkemiz açısından basit olmayacaktır. ülkemiz topa sahip olan, iyi pres yapan takım, vakit geçtikçe ilerleyecektir. İyi çalıştıkları vakit beklenti içinde olmanız doğal. O maça çok iyi hazırlanmanız lazım. Beklentinin çok olması benim amaciyla şaşırtıcı olmaz” ifadelerine yer verdi.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir