Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberDünya

Sırbistan’da sel felaketi: Acil durum ilan edildi

Sırbistan’da şiddetli yağışlar sele neden oldu. Bir takım bölgelerde aciliyetli durum duyuru edildi. hükümet Suları Şirketi Srbijavode, Bir takım bölgelerde sele bağlı olarak fevkalade durum duyuru edilmesinin derhal peşinden memleket genelinde su baskın müdafaa tedbirlerinin uygulanması talimatını verdi. Srbijavode’den yapılan açıklamada, Sırbistan Hidrometeoroloji Kurumumun tek sonraki günlerde ayni ritimde devam edecek var olan yağışlar hasebiyle nehirlerdeki su düzeylerinin artmasının beklendiğini söyledi.

Kraljevo kasabasındaki mahalli makamlar, akarsulardan ve kanalizasyondan taşan su baskın sonrasında aciliyetli durum duyuru etti. ulusal aciliyetli vaziyetler Sektör Şefi Predrag Maric, ani çok köyün sular altında kaldığını ve Kraljevo-Kragujevac yolunda sıkışan 15 kişinin tahliye edildiğini söyledi. Lucani ve Cacak kasabalarında ve Tutin kasabalarında 15 saat süresince yağmur yağdığını bildirdi.

Yerel Meteoroloji Servisi dört saatlik tek müddette metrekareye 85 litre yağmur kaydetti. Sremska Belediye Başkanı Mitroviç Vladimir Sanader’in mahalli tek radyoya verdiği beyanatta kasabanın yer altı akıntılarındaki çok su seviyeleri hasebiyle su baskın tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını kanalizasyon kanallarının Sava nehrine pompalanması koşul olan su miktarını kaldıramadığını söyledi.

Gruze ve Cestinska nehirleri Kragujevac kisminda taştı, alana gelen su baskın Garuza kasabasında yollar ve köprülerde hasara neden olurken, Knic kasabasında mahalli makamlar insanlara bölgeyi tahliye etme direktifi verdi. Su baskını, Sırbistan’ın batısındaki Lucani kasabasına bağlı ani çok köyü vurdu. mahalli makamlar asgari 20 haneyi bölgeyi boşaltmaya zorladı. Novi sektör kisminda su baskın baskını alana geldiği rapor edildi.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir