Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberSpor

NEUIslanders RoboCup 2019’a galibiyetle başladı

Yarışmanın üçüncü gününde mücadele öncesi hazırlıklarını yapan NEUIslanders ekibi, robotların Yakın doğu Üniversitesi robotik laboratuarında var olan alanına göre ayarlanan vaziyeti ve ziya benzeri faktörlerden kaynaklı minik ayarları yarışma alanına göre uyarlayarak, robotların alana alışması ve dahada iyi denetimi amaciyla tek saatlik alan boyu gidip gelme antrenmanı yaptı. Bu antrenmanla robotların yarışma halısında optimum performans sağlayabilmesi amaciyla Robotik Laboratuar çalışanlarından Nurullah Akkaya’nın yazdığı suni zeka kullanıldı.
Görkem Say tarafından tasarim edilen ve robotların suni zekadan komut gelmeden şut atabilmesini sağlayan robot üzerinde bulunan ışıklar kalibre edildi. Ayrı olarak pas, şut ve kaleci antrenmanı yapıldı.
Japon rakibini yenik etti

Antrenman çalışmalarının derhal peşinden NEUIslanders grup aşamasında karşılaşacağı Japonya’dan ulusal Teknoloji Enstitüsü ile tek hazırlık mücadelesi yaptı. mücadelenin evvel yarısını 1-0 önde kapatan takım, mücadelenin 2. yarısında üst üstüne bulduğu goller mücadelesi 4-1 kazandı. Gecen sene hayat kupasını gol yemeden kapatan takımın hazırlık maçında kalesinde gördüğü gol, rakip takım ortasının NEUIslanders defansına çarparak girmesi neticeninde oldu.
NEUIslanders takımı turnuvada evvel resmi maçına Amerikan takımı Georgia Teknik Üniversitesi ile yapacak.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir