Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Polis, fuhuş çetesinin şifresini çözdü: Yeni araçlarımız geldi, selam yaz foto iste

İzmir‘de yabancı tebaalı 8 kadına fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliden 13’ü tutuklandı. Gözaltına alınan şüphelilerin gsm telefonlarında yapılan incelemelerde, kadınları pazarlamak emeliyle mobil uygulamalar kullandıkları, telefon rehberinde bulunan numaralara “Yeni araçlarımız geldi, selam yaz fotograf iste” şeklinde iletiler gönderdikleri tespit edildi.

14 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İl güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak ofis Amirliği ekipleri, Urla kazasi Kalabak mevkisindeki M.Ş. (40) önderliğinde tek otelde yabancı tebaalı kadınlara fuhuş yaptırıldığı bilgisi üstüne çalışma başlattı.Ekipler takriben iki ay süre gelen teknik ve fiziki takibin derhal peşinden tek araya toplanan kanıtlar doğrultusunda için 4’ü Urla kazasi 13’ü İzmir olmak üzere 17 adrese harekât düzenledi.

Operasyonda, aralarında iki otel sahibi ve çalışanlarının da bulunduğu 14 kuşkulu gözaltına alındı.

“YENİ ARAÇLARIMIZ GELDİ” MESAJI İLE PAZARLADILAR

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerin kadınlara uyuşturucu madde saglamak ettikleri ve kendilerinin de uyuşturucu kullandıkları saptandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin gsm telefonlarında yapılan incelemelerde, kadınları pazarlamak emeliyle mobil uygulamalar kullandıkları, telefon rehberinde bulunan numaralara “Yeni araçlarımız geldi, selam yaz fotograf iste” şeklinde iletiler gönderdikleri tespit edildi.

Ayrı olarak şüphelilerin 51 fuhuş olayına karıştıkları kaydedildi.

Teknik ve fiziki takip esnasında şüphelilerin otel ile hususi anlaşma yaptıkları, fuhuş emeliyle otele gelen müşterilerin ve kadınların kaydını yaptırmayarak müşterilere güven sağladıkları, kadınların otel civarında saglamak edilen tek hanede kaldıkları belirlendi. Kadınların otele yaya olarak geldikleri ve fuhuş emeliyle otele gelen müşterilerden evvel odada hazır bekletildikleri öne sürüldü.

13’Ü TUTUKLANDI tek TANESİ hür BIRAKILDI

Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden Urla Adliyesine çıkarılan zanlılardan 13’ü Gözaltına alındı biri ise adli denetim şartıyla hür bırakıldı. harekât kapsamında gözaltına alınan Kazakistan ve Ukrayna tebaalı 8 kadın ise, emniyetteki ifadelerinin derhal peşinden sınır dışı edilmek üzere İzmir Göç İdaresine teslim edildi.

Kaynak: AA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir