Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

Çevre kirliliğine dikkat çekmek için atıklarla dolaştılar

Tunceli‘deki Munzur Vadisi ulusal Parkı ile Pülümür Vadisi’ndeki çevre kirliliğine dikkat çekmek emeliyle ‘Areye Kay Tiyatro’ grubunun üç oyuncusu, topladıkları atıkları elbiselerine bağladı. Tiyatrocular, tek vakit süresince üzerlerindeki atıklarla kent merkezindeki cadde ve sokaklarda yürüyüş yaparak, çevre kirliliğine dikkat çekti.

Eylemlerinin derhal peşinden Seyit Rıza Meydanı’nda medya izahı yapan ‘Areye Kay Tiyatro’ grubu oyuncularından Yılmaz Can Şare, amaçlarının çevre duyarlılığı ile alakalı farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

“İÇİMİZİ SIZLATAN GÖRÜNTÜ”

Şare, “Gerek Pülümür, gerekse de Munzur Vadisi ulusal Pakı zalimane kirletilmesi insana yakışır tek tavır, tek davranış değil. yüreği var olan tek insanın bırakın Munzur, Pülümür Vadisi’ni bu güzelim ülkenin veyahut dünyanın rastgele tek yerinde doğayı kirletmesinin mantığı yoktur. İnsanlar piknik yerlerine gidip, yiyip içtikten ardindan ellerindeki şişeleri, çöpleri doğaya bırakıyorsa, burada tek kalp eksikliği var demektir. Biz Yalnızca burada değil batıda, Trakya’da, Ege’de nerede olursa olsun, kirliliği gördüğümüz vakit içimiz sızlıyor. Bu mesele çoklukla bizi ilgilendiren, içimizi sızlatan rahatsız eden tek durumdur” dedi.

Şare, çevre ile alakalı bilinç oluşturmak amaciyla çeşitli faaliyetleri sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: DHA

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir