Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberAdvertorial

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Emekli olmayı bekleyen çalışanlar, birçok şeyi tam anlamıyla bilememektedir. Örnek olarak hangi bankalar emekli maaşı veriyor? Çalışma Bakanlığının anlaşma yapmış olduğu kamu bankaları promosyon ödemeleri yaparak kesin bir şekilde özel bankaların emekli olacak kişilere müşteri kaybetmemek için promosyon hazırlıklarını yaptıkları biliniyor.Emekli maaş promosyonu hakkında bilinmesi gerekenler bununla da sınırlı değil. Örnek olarak ne kadar ödenek ödeneceği konusunda emekli olacak kişiler tam anlamıyla bazı şeyleri bilmemektedirler. Maaş kapsamına göre promosyon tutarları değişebilmektedir. Toplamda 3 yıllık olarak dönemi kapsayan ve maaşı 1000TL üzerinde olan kişilerin 300 lira olarak maaşı 1000-2000 TL olanlar için ise 375 TL eğer daha fazla ise 450 TL ödeme sağlanmaktadır. Emekli maaşpromosyonu hakkında bilinmesi gerekenler, aynı zamanda tutarın artıp artmayacağıdır. Belirlenen promosyon rakamlarının taban tutarları vardır. Buna göre tutarlar değişkenlik gösterebilmektedir.

DUL VE YETİMLERE DE PROMOSYON VAR MI?

En fazla merak edilen konulardan bir tanesi de dul ve yetimlere de promosyon varmı? Sorusudur. Vefat etmiş olan emeklilerin hak sahibi olarak promosyondan yararlanmaları mümkün bir durumdur. Emeklilerin kendilerini aynı zamanda eşleri ya da çocukları bağlanan maaştan belirlenen promosyon tutarını almaları için hakları vardır. Bunun yanı sıra emeklilerin hak sahibi olarak promosyon anlaşmalarını yapmış olduğu bankalar içinden çalışacakları bankaları kişiler seçebilmektedir. Dul veyetimlere de promosyon var mı? Sorusunun yanıtı olarak var diyebiliriz. Bu promosyon oranlarından dul ve yetimlerde faydalanabilmektedirler.

ÖDEMELERİ ALDIKTAN SONRA BANKA DEĞİŞTİRENLER NE OLACAK?

Promosyon ödemelerinin yapıldığı ve kişilerin çalışmış olduğu bankalarpromosyon ödemelerinin yapıldıktan sonra bankalarından memnun kalamayabilecekleri gibi banka değiştirmek isteyebilirler. Ödemeleri aldıktan sonra banka değiştirenlerneolacak? sorusunun cevabı olarak tam anlamıyla yanıt verecek olursak, bu duruma emekliler için uygulamalar devam ettirilerek henüz bir açıklama yapılmamıştır. Yani Çalışma Bakanlığı bu konu hakkında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Bu nedenle ödemeleri aldıktan sonra banka değiştirenler ne olacak? Konusunda tam anlamıyla net bir şey söylenememektedir. Bu durum için Çalışma Bakanlığından gelecek olan açıklamayı takip etmeniz gerekmektedir.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir