Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberGüncel

AKP’li belediye, CHP’li belediyeye tazminat ödeyecek

Mudanya Belediyesi, Siteler mahallesi mülkiyetinde bulunan Güzelyalı Yüzme Havuzu’nun Büyükşehir Belediyesi tarafından olarak işgal edildiği gerekçesiyle açtığı davada haklı bulundu.

2010 seneninde yapılan anlasma gereği Büyükşehir Belediyesi Yalnızca “Yüzme Havuzu Projesi ve Uygulama İnşaatını” yapmakla yükümlü olmasına karşın Mudanya Belediyesi’ne ait havuzda faaliyetini sürdürüyordu. Mudanya Belediyesi’nin bu vakte civarindan ticari amaçla yüzme havuzunu kullandığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi’ne açtığı dava Mudanya 1. Asliye haklar Mahkemesi tarafından onay edildi.

“KULLANDIĞI YIL civarindan ECRİMİSİL ÖDEYECEK”

Mahkeme, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme havuzu kullanımının ortadan kaldırılarak, tahliyesine karar verdi. Haksız işgal hasebiyle tazminata hükmedilen Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı Yüzme Havuzu’nu kullandığı sene civarindan ecrimisil bedeli ödeyecek.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI SÖKMEDİ”

Büyükşehir’in “Ben yaptım oldu” mantığının bu sefer sökmediğini ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların hakkını yedirmemek amaciyla göreve geldiğini, göreve geldiği günden bu yana belediyenin tek bir kuruş kaybetmediğini söyledi.

TÜRKYILMAZ: BU GÜNEŞ HİÇ BATMAYACAK

Türkyılmaz, “Hukukçuların ve danışmanların incelemesi neticeninde İhtiyaç duyulan yasal yollara başvuracağımızı çok net söylemiştik. Halkın malı halkın olacak dedik ve adım adım bu söylediklerimizi Mudanya’nın dört tek köşesinde gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde güneş Mudanya’da temiz, dürüst, adaletli, ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstermek amaciyla doğdu. Bu güneş hiç batmayacak” ifadelerini kullandı.

ak parti Bursa cumhuriyet milletçe partisi dava Güneş mahkeme uygulama yüzme
nihayet güncelleme: 12:11 25.09.2019

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir