Haberİşlemi.com

Tarafsız ve Şeffaf HaberDünya

Trump’tan ‘Ukrayna’ya yardımları askıya aldım’ açıklaması

Trump, New York’ta Birleşmiş Milletler (BM) genel heyeti öncesi, gazetecilere BM genel Merkezinde açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı, memleket medyasında, Zelenskiy ile 25 Temmuz’da yaptığı telefon görüşmesinden evvel bu ülkeye baz alinarak 400 milyon dolarlık yardımı askıya aldığına ait iddiaları yanıtladı.

Trump, iddiaları onay ederek, “Avrupa ve başka ülkeler Ukrayna’ya yardım edene civarindan bu yardımları askıda tutacağım, çünkü yardım yapmıyorlar.” diye konuştu.

ABD’DE “BIDEN” İDDİALARI

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, cuma günü, Trump’ın Ukrayna hükümet Başkanı Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesinde, bu ülkeden Biden’in erkek çocuğunu soruşturmalarını istediğini öne sürmüştü.

Haberde, Trump’ın, Zelenskiy’e, Biden’ın erkek çocuğu Hunter Biden’ın Ukrayna’daki iş anlaşmalarını araştırması amaciyla avukatı Rudy Giuliani ile çalışması gerektiğini söylediği kaydedilmişti.

Ayrıca Bir gün evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ basınında, Trump’ın Ukrayna liderine, Yalnızca Biden ve ailesini soruştururlarsa yardım edeceğini koşul koştuğu da argüman edilmişti.

Demokratlar ise iddianın doğru olması vaziyetinde Trump’ın siyasi rakibine zarar verme peşinde olduğunu belirterek, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanına reaksiyon gösteriyor.

Trump, mevzubahis söylemler üstüne Zelenskiy ile yaptığı müzakerenin Tamamiyle usullere ahenk gösteren olduğuna işaret ederek, “Zelenskiy ile ne konuştuğumun ehemmiyeti yok. Birileri Biden’ı araştırmalı.” ifadesini kullanmıştı.

AA

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Avrupa Birleşmiş Milletler Cuma Donald Trump New York laf Ukrayna
nihayet güncelleme: 21:54 24.09.2019

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir