Siyaset

Son Dakika! CHP, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı uyarı istemiyle disiplin kuruluna sevk etti..haberi

Mültecilerle alakalı söylemleri hasebiyle tepkilerin odağında bulunan Bolu Belediye Başkanı CHP‘li Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde de katıldığı tek Youtube programında kendisinden tüp bebek ile alakalı yardım istek eden tek kadın ile alakalı cinsiyetçi ifadeleri hasebiyle tekrar gündeme gelmişti.

“KABUL EDİLEMEZ”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan’ın reaksiyon çeken sözlerine ait olarak, “Bu ifadeleri onay edilemez. Kendisi de özür dilemiştir. Sayın Özcan’ın vaziyetini MYK toplantımızda değerlendireceğiz” izahını yapmıştı.

OY BİRLİĞİ İLE DİSİPLİN heyetine derhal sevk EDİLDİ

CHP MYK toplantısı bu erken saat 12:00’de cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Öztrak, “Yaptığı yakışıksız izahı onay etmemiz ve sindirebilmemiz mümkün değil. Kendisi özür diledi, bunu dikkate alarak, yakışıksız izahlar hasebiyle çok düzen Kurulu’na uyarılması talebiyle sevkine oy birliği ile karar verildi” dedi.

“BEN ATATÜRK’ÜN CHP’SİNİN NEFERİYİM”

Özcan, MYK’da vaziyetinin görüşüleceğini öğrendikten ardindan yasamsal medya hesabı üzerinden “Hayırlısı neyse o olsun. bendeniz Türk Milleti’nin tek neferiyim. Sığınmacılar ile alakalı söylediğim sözlerden dolayı yandaş medya ve Fetöcülerin lincine uğruyorum. Sığınmacılarla alakalı sözlerimden dolayı pişman değilim. bendeniz Atatürk’ün CHP’sinin neferiyim. onay parti yetkililerinindir!” ifadesini kullanmıştı.

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir