Ekonomi

Nebati GES’in yıllık getiri oranını açıkladı..haberi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Gaziantep’te yaptığı konuşmada istikbal Endeksi Senetler (GES) ile alakalı izahta bulundu.

Nebati, “20 Aralık’tan bu yana uygulamakta olduğumuz KKM’ye ilaveten GES’in ihraç edileceğini açıkladık. GES’ler ferdi yatırımcılara yönelik. 15 Haziran’dan bu yana istek toplanacak. senelik bileşik kazanç yüzde 23.04 olacak. GES’lere mevzu var olan KİT’lere aktarılan hasılat performansı beklenenin üzerinde geldiğinde yatırımcılara ek kazanç sağlayacak” dedi.

‘İNSANLAR İŞ BULUYOR, ÇARKLAR DÖNÜYOR’

Nebati ayrıca, tüketici kredilerinde tatbik edilen makro ihtiyatı politika gereği sıkılaşmaya gidildiğini söyledi.

“Tüketici kredilerinde bunun için karşın dar gelirli vatandaşlarımız amaciyla müspet ayrımcılığa ayni ritimde devam edeceğiz” diyen Nebati, “50 bin TL’ye civarindan var olan kredilerde vadelerde azaltmaya gitmedik” diye konuştu.

Nebati, halk maliyesindeki sağlam duruşu sürdüreceklerini ve mali disiplinden ödün vermeyeceklerini de belirterek “Serbest piyasa koşullarında büyüme ayni ritimde devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Öte istikametten Nebati, tekrar tepkilere neden var olan ‘çarklar dönüyor’ söylemlerine yer verdi. Nebati, “Ülke büyüyor, yurttaslar iş buluyor, çarklar dönüyor. Vergi kanununda istihdamı teşvik edecek Bir hayli düzen etme yapıldı. Bu yıl enflasyonla ugras kapsamında 239 milyar Lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz” diye konuştu.

Nureddin Nebati tekrar tutturamadı: Lira dibi gördü demişti, dolar 17'yi aştı İlginizi Çekebilir Nureddin Nebati tekrar tutturamadı: Lira dibi gördü demişti, dolar 17’yi aştı Nureddin Nebati ticaretten kopamıyor İlginizi Çekebilir Nureddin Nebati ticaretten kopamıyor

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir