Sağlık

Sağlık çalışanları sokaklara dökülürken, meclis sıraları boş kaldı..haberi

TBMM genel Kurulu’nda ‘Sağlıkla İlgili Bir takım Kanunlarda ve 375 Sayılı kanun Hükmünde Kararnamede farklık Yapılmasına değin kanun Teklifi’ görüşmeleri bu erken başladı. kanun önerinini yoksun bulan sağlık çalışanları, vatan genelinde eylem düzenleyerek, haklarının iyileştirilmesi isteginde bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık emek-meslek örgütlerinin çağrısıyla; TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanları tarafından yoksun bulunan kanun teklifine karşı 15 Haziran 2022 bugünü Türkiye’nin her yerinde “Beyaz G(ö)REV” eylemi düzenlendi.

YURDUN DÖRT BİR Başka bir deyişle sira GREV VARDI, HASTANELER BOŞ KALDI

TTB ortada Konseyi azaları de bulundukları şehirlerde medya izahlarına katılım sağladı. Eyleme hasta kisi ve hasta kisi yakınları da destek verirken, hastaneler tek müddetliğine boş kaldı.

G(ö)REV eylemi kapsamında kent sağlık müdürlüklerinin, hastanelerin ve işyerlerinin önlerinde medya izahları düzenlendi. medya açıklamalarında hekimlerin ve sağlık çalışanlarının “Giderlerse gitsinler” sözlerine karşı boyun eğmeyi reddettiği ve hakları amaciyla ugras ettiği hatırlatıldı.

Yasa tasarısının hemide sağlık hizmetini üretenler ayni vakitte da cemiyet gözünde hükümsüz olduğu vurgulanan açıklamalarda “Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru amaciyla tek araya toplanan hekimler olarak, sıhhati üreten bütün bileşenler olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sıhhatli tek geleceği birlikte inşa edeceğiz” denildi.

TBMM’DE TEPKİ ÇEKEN FOTOĞRAF

Türk Tabipler Birliği, TBMM’den resim paylaşarak, mebus sandalyelerinin boş kalmasına şöyle reaksiyon gösterdi:

“TBMM’de görüşülen kanun tasarısına iktidarın ilgisi; emeğimize ve sağlığımıza verdiği ehemmiyeti de gösteriyor (!) İçi boş kanun teklifinin görüşülmesi esnasında MV sandalyeleri de boş kalmış. Çok şey laf eden bu fotoğraf, devamlı mücadeleyle haklarımızı kazanmayı bize G(ö)REV biçiyor.”

Müjde dediler sağlıkçıyı isyan ettirdiler İlginizi Çekebilir Müjde dediler sağlıkçıyı isyan ettirdiler

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir